Co znamená ULPAN?

Slovo ulpan (אולפן) je označením pro intenzivní kurzy hebrejštiny. V Izraeli probíhá výuka v ulpanech vždy několik hodin denně a jejím smyslem je naučit přistěhovalce co nejrychleji jazyk nové země a ulehčit jim tak adaptaci.

Co děláme?

V pražském Ulpanu pořádáme kurzy moderní hebrejštiny pro širokou veřejnost již více než 15 let, můžeme se pochlubit nejen největší nabídkou kurzů, ale také nejširší základnou studentů v celé České republice. Nabízíme ucelené několikaleté studium hebrejštiny na všech úrovních znalosti jazyka, tedy od úplných začátečníků až po kurzy konverzační. Studentům je k dispozici knihovna, videotéka, izraelský tisk a celá řada doplňkových studijních materiálů.

Jak probíhá výuka?

Hlavní důraz klademe na komunikaci, hravou formu vyučování, na porozumění a okamžité praktické používání naučené látky. Lektoři komunikují se studenty už od začátečnické úrovně co nejvíce v hebrejštině. Je pro nás důležité, aby studenti nejen dělali v jazyce pokroky, ale také aby se v Ulpanu dobře cítili a návštěva kurzu pro ně byla příjemným motivujícím zážitkem. Pořádáme celoroční skupinové kurzy, firemní i individuální kurzy. Jsme schopni uspořádat intenzivní kurz či kurz dle vašich potřeb šitý na míru.

Kdo jsou naši lektoři?

V Ulpanu vyučují čeští lektoři i rodilí mluvčí. Své lektory pečlivě vybíráme, kritériem je nejen výborná znalost jazyka, ale také pedagogické schopnosti a entuziasmus. Lektoři mají k dispozici také rozsáhlou knihovnu obsahující kvalitní izraelské jazykové učebnice a celou řadu doplňkových výukových materiálů.

Jaké akce pořádáme?

Pražský Ulpan není jen jazykovou školou. Je to také komunita lidí, které spojuje zájem o historii i současný život Izraele. Pro studenty a lektory pořádáme několikrát do roka netradičně pojaté oslavy židovských svátků, oslavy ukončení semestru a další akce. Širší veřejnost pak informujeme o kulturních akcích spojených s Izraelem prostřednictvím elektronického Zpravodaje rozesílaného e-mailem. V rámci cyklu Ulpan uvádí…pořádáme několikrát do roka přednášky zabývající se tématy moderní izraelské společnosti, zajímavosti ze židovského života, historie i současnosti . Spolupracujeme s Festivalem izraelského filmu KOLNOA  - naši studenti se účastní zajímavých filmových projekcí a diskuzí k filmům. Dále organizujeme přednášky o izraelské kuchyni a workshopy vedené izraelským šéfkuchařem. Máme ještě mnoho dalších nápadů na zajímavé akce spojené s Izraelem a věříme, že si je naši studenti užijí stejně jako my.

-