Co o nás říkají studenti?

Vím, že je možné se ivrit, moderní hebrejštinu, učit různým způsobem. Úmyslně píšu učit a nikoli studovat, protože si tento jazyk chci osvojit, to znamená, naučit se jej normálně používat a nikoli mrtvě studovat pumpuče a vidy, věty přívlastkové a vedlejší. Jestli k tomu nakonec dojde, budiž, ale za podstatné považuji, že se mi podařilo nalézt v Ulpanu takový způsob výuky, který kombinuje praxi i s tou odborností, tudíž řádem a logikou.

Kromě mé úžasné učitelky Zory Jerby jsem měl možnost v letním „nezapomínacím“ kurzu poznat i ostatní lektory. I ti byli fajn, každý trochu jiný a přínos byl, že žák slyšel zase trochu jinak pojatou výuku. Proto i letos jsem se přihlásil na letní vzpomínání.

Atmosféra ve škole? Nu v zimě se moc nevětrá, aby netáhlo za krk a pak to jde, v teplých měsících naopak je větrání nezbytné. Ale vážně. Atmosféra je skvělá, a to hlavně díky moře Zoře a pak také díky nám, studentům, kteří jsme velice dobrá společnost. Při výuce je veselo, ale přiměřeně. Ano, zasmějeme se, ale i sami se brzdíme, neb v první řadě jde o to, něco se naučit a dozvědět. Určitě takovéto učení ivrit doporučuji. Mně vyhovuje jednou týdně, i když jsem si vědom, že pokrok by byl větší dvakrát týdně. Ale i takováto možnost, vyrozuměl jsem, bude. A za další klad považuji, že kromě jazyka mám možnost se dozvídat spoustu reálií, věcí kulturních, náboženských, historických a soudím, že i toto je často motiv pro učení se ivrit.
Josef Duben, publicista na volné noze

Velmi dobře vedený kurs s vynikající učitelkou a skvělými a milými spolužáky. Atmosféra byla vždy přátelská, současně byl čas využíván beze zbytku, dokonce jsme často přetahovali. Velmi dobrá zpětná vazba. V případě nemoci jsme byli vždy informováni e-mailem o zmeškané výuce a dostávali jsme aktuální úkoly. Škola je příjemně malá, na dobrém místě dostupném metrem. Výuka byla vžda pestrá, nápaditá, poutavá a zajímavá. Školu známým doporučuji.
Adriana Skálová, malířka, překladatelka

Na Ulpanu se mi nejvíce líbí vstřícný přístup, a to nejen vyučujících, ale i všech lidí, kteří jsou s Ulpanem spojeni. Mám ráda pestré hodiny, nebaví mě jen sedět a drtit se nějaká slovíčka a gramatiku. Chci se jazyk skutečně naučit a „škola hrou“ je pro mě nejlepší. Baví mě hry, ukázky, písničky k probíranému tématu. Prostě cokoli, kde do sebe jazyk dostanete a ani o tom nepřemýšlíte. A tak se podle mě naučíte nejvíc. To vše se mi v Ulpanu dostává a jsem za to ráda. Chodím do kurzu, kde mám nejen skvělého lektora, ale taky super partu spolužáků, kamarádů. Ulpan bych doporučila každému, kdo se chce naučit hebrejsky a zažít u toho i legraci. 🙂
Pavlína Jelínková, marketér

V Ulpanu se mi nejvíce líbila a nadchla mě paní učitelka Zora Jerby. Je nejlepší učitelkou mého života nejen v hebrejštině, ale ve všem, co jsem se kdy učila. Zora má dokonale propracovanou každou hodinu a je veselá. Často se zasmějeme, i když musíme podat absolutní výkon. Je nás deset dobře připravených žáků, stále mluvíme hebrejsky, tvoříme dvojice i trojice, jsme veliká rodina přátel Izraele. S naší manažerkou paní Pavlínou Čermákovou jsem také spokojená. Ulpan doporučuji každému, kdo se chce učit jazyku země zaslíbené.
Eva Váňová, vinařka

 

Ulpan v médiích

Rozhovor o Ulpanu v pořadu Šalom Alejchem, 12. 11. 2016

Rozhovor o workshopu Jedeme do Izraele, 11. 6. 2017

-